23/11/18 ~ Ανακοίνωση

Ρέθυμνο 20-11-18

Πρόσκληση προς Φοιτητές/τριες των παρακάτω μαθημάτων και Συναδέλφους των Κοινωνικών Επιστημών

• Η Εμβάπτιση της Θεωρίας στα Εμπειρικά Δεδομένα (ΥΕΠ).
  • Αναλύοντας Πολιτικά Δεδομένα στο Πλαίσιο της Διαδικασίας Multinomial Logistic Regression (ΥΕΣ).

Καλούνται οι  Φοιτητές/τριες  των ως άνω μαθημάτων να προσέλθουν από κοινού στην αίθουσα ΚΑΜΠΙΤΣΗ τη Δευτέρα 26-11-18, στις ώρες 11.30-14.30 για να παρακολουθήσουν τη 11η Διάλεξη του Καθηγητή Βασίλη Δαφέρμου, με τίτλο:

” Η απογείωση: η μέθοδος πρόβλεψης Multinomial Logistic Regression μέσα από τα SEM μοντέλα !!!

Επίσης ξεχωριστό κάλεσμα, θα ήθελα να απευθύνω στους εκλεκτούς Συναδέλφους των Κοινωνικών Επιστημών για ένα γόνιμο και εφ’ όλης της ύλης διάλογο στο πεδίο Structural Equation Modeling.

Βασίλης Δαφέρμος

Καθηγητής Κοινωνικής Στατιστικής Π.Κ.

ΥΓ: Όσοι Φοιτητές /τριες του ΥΕΣ επιθυμούν να λάβουν εργασία θα πρέπει να παρευρίσκονται στο Εργαστήριο Κοινωνικής Στατιστικής και Πολιτικής έρευνας τη ΔΕΥΤΕΡΑ 3-12-18 και ώρα 11.30 κρατώντας ηλεκτρονικό αποθηκευτικό μέσο (φλασσάκι).