17/11/18 ~ Ανακοίνωση

Ρέθυμνο 17-11-18

Πρόσκληση προς Φοιτητές/τριες των παρακάτω μαθημάτων και Συναδέλφους των Κοινωνικών Επιστημών

• Η Εμβάπτιση της Θεωρίας στα Εμπειρικά Δεδομένα (ΥΕΠ).
  • Αναλύοντας Πολιτικά Δεδομένα στο Πλαίσιο της Διαδικασίας Multinomial Logistic Regression (ΥΕΣ).

Καλούνται οι  Φοιτητές/τριες  των ως άνω μαθημάτων να προσέλθουν από κοινού στην αίθουσα ΚΑΜΠΙΤΣΗ τη Δευτέρα 19-11-18, στις ώρες 11.30-14.30 για να παρακολουθήσουν τη 10η Διάλεξη του Καθηγητή Βασίλη Δαφέρμου, με τίτλο:

‘Φτωχή προσαρμογή και Θεραπεία για ένα SEM Model. Ή αλλιώς φτώχεια, καλή καρδιά, μα και γκρίνια !! Τι έχει και κλαίει το παιδί, γιατί κουτσαίνει το X² ;

Επίσης ξεχωριστό κάλεσμα, θα ήθελα να απευθύνω στους εκλεκτούς Συναδέλφους των Κοινωνικών Επιστημών για ένα γόνιμο και εφ’ όλης της ύλης διάλογο στο πεδίο Structural Equation Modeling.

Βασίλης Δαφέρμος

Καθηγητής Κοινωνικής Στατιστικής Π.Κ.